KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13429134
*
nr 1342 9134
Olle Blomberg
(1909-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1950, stilleben. Olja på pannå, 21x26 cm
Olle Blomberg, svensk bildkonstnär född 1909 i Umeå, död 1996 i Lycksele.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2020
kl 19:20:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 11:16:50
1
100 kr
22/8 03:13:21
2
200 kr
23/8 13:05:40
3
200 kr
23/8 13:05:40
2
200 kr (Budbetjänt)
24/8 19:09:49
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Blomberg
Olle Blomberg, svensk bildkonstnär född 1909 i Umeå, död 1996 i Lycksele.
Läs mer om Olle Blomberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle blomberg stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Olle Blomberg
Olle Blomberg, svensk bildkonstnär född 1909 i Umeå, död 1996 i Lycksele.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Blomberg
nr 1342 9134
Olle Blomberg
(1909-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1950, stilleben. Olja på pannå, 21x26 cm
Olle Blomberg, svensk bildkonstnär född 1909 i Umeå, död 1996 i Lycksele.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 11:16:50 | 1 | 100 kr |
22/8 03:13:21 | 2 | 200 kr |
23/8 13:05:40 | 3 | 200 kr |
23/8 13:05:40 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
24/8 19:09:49 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Blomberg
Olle Blomberg, svensk bildkonstnär född 1909 i UmeÃ¥, död 1996 i Lycksele.Läs mer om Olle Blomberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle blomberg stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37